Facebook Linkedin Google Plus Twitter Odwiedz nas na Facebooku
Polish

Rekrutuj z nami w Europie »

Menu

Szukasz pracy? Ucz się języków obcych!

Znajomość języków obcych to jedna z podstawowych umiejętności poszukiwanych przez dzisiejszych pracodawców. Dzięki niej przed poszukującymi pracy otwiera się wiele możliwości, gdzie to nie doświadczenie zawodowe, a kompetencje językowe stają się najważniejszym wymogiem. Jedną z najlepszych okazji do otwarcia drogi w międzynarodowych firmach są dziś studia językowe i filologiczne. Dlaczego tak się dzieje? Czy naprawdę jest to tak opłacalny i przyszłościowy kierunek studiów?

 

Większość absolwentów studiów filologicznych tylko teoretycznie ma do wyboru jedynie pracę w zawodzie nauczyciela lub tłumacza. Coraz częściej bowiem filologowie szukając alternatywy interesują się ofertami pracy w dynamicznie rozwijających się firmy międzynarodowych, w których języki obce stanowią główne narzędzie komunikacji. Otwarcie na współpracę z zagranicznymi klientami wymusza na pracodawcach zatrudnienie osób, ktorych kluczową kompetencją jest znajomość języka, a co za tym idzie - jest dla nich szansą na rozszerzenie kontraktów z obecnymi bądź potencjalnymi partnerami biznesowymi. Jednak czy praca w środowisku biznesowym nie jest sprzeczna z ideą studiów filologicznych? Odpowiedz jest prosta - nie. Umiejętności językowe zdobyte w trakcie nauki otwierają furtkę do rozpoczęcia pracy na wielu różnorodnych stanowiskach. Dopiero kolejnym krokiem jest zdobycie potrzebnych na danym stanowisku umiejętności związanych z objeęym stanowiskiem i wykonywami obowiązkami.

 

Przeglądając ogłoszenia o pracę nietrudno zauważyć, że obecnie jednym z najważniejszych wymagań jest dobra lub też biegła znajomość języka angielskiego. W przypadku międzynarodowych korporacji coraz częściej jednak takie czynniki, jak współpraca z zagranicznymi klientami i kolegami z innego kraju oraz konieczność korzystania z obcojęzycznych dokumentów sprawiają, że biegła znajomość drugiego języka jest niezbędna. Dlatego też pracodawcy bardzo zwracają uwagę na znajomość pożądanych w branży języków obcych. Według statystyk oraz przeprowadzanych w środowisku badań kompetencje językowe wpływają nie tylko na znalezienie pracy, ale również na wysokość wynagrodzenia. Im mniej używany bądź rzadziej spotkany język, tym większa szansa na wysokie zarobki.

 

Studia językowe to nie tylko praca związana z tłumaczeniem tekstów lub nauką w szkole. Marzenia o stanowisku zwiazanym z inną branżą, taką jak na przykład finansowa, stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej realne. Jeśli tylko znasz języki obce, jesteś dziś najlepszym kandydatem na pracownika międzynarodowej korporacji. A jeśli dodatkowo wiedza ta poparta jest zebranym doświadczeniem z zakresu, który Cię zawodowo interesuje, to pracę masz w kieszeni.


Sprawdż aktualne oferty pracy z językiem obcym:
www.linguajob.pl