Polish

Junior Finance Specialist German Speaker | Sales HR

Jesteśmy agencją rekrutacyjną, specjalizującą się w poszukiwaniu Kandydatów na stanowiska związane z obsługą klienta z językami obcymi
Junior Finance Specialist German Speaker
branża: wszystkie branże
język obcy: niemiecki / angielski
region: śląskie
miejsce pracy: Katowice
Opis stanowiska:

Our Client doesn't require professional experience. You will be working in international environment where willingness of learning new things is supported by wide range of trainings and courses which are designed to improve your skills and abilities.

Job description

  • Responding to vendor queries via phone and via e-mail
  • Performing daily tasks like: registering invoices, analyzing financial documents
  • Constantly seeking to improve processes
  • Maintaining data base
Wymagania:

Perfect Candidate:

  • Open to start international career in finance area
  • Wants to use German on a daily basis
  • Has client-focus attitude
  • Has strong organization skills
  • Speaks fluent German and very good English (B2 level)
Oferujemy:

  • Contract of employment for an indefinite period from day one
  • Working in a close-knit team and a friendly atmosphere
  • Development of expert or leader competences
  • Bonuses, including those for recommending new employees
  • A wide range of training and cofinancing of courses
  • Additional life insurance
  • Attractive package of additional benefits (fitness, gym, cinema, etc.)
  • Integration events and joint celebrations
  • Annual family picnic
  • Employee volunteering opportunities and interesting CSR projects
  • Disability inclusion, assistive technologies, reasonable accommodations
  • Private medical care, also for your family
  • Bicycle parking and carpooling

Administratorem danych osobowych jest:
Priority Sale - Marcin Sojka , ul. Marchołta 28/30 , 31-416 Kraków, NIP: 7342730461
Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych.

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami. Prosimy o dołączenie do aplikacji klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, nr133,poz 883)"