Polish

AP/AR Accountant with languages | Tap.Talent

O nas

LinguaJob.pl to pierwszy w Polsce Językowy Serwis Pracy, specjalizujący się w świadczeniu usług ogłoszeniowych, wizerunkowych i rekrutacyjnych na najwyższym poziomie dla wszystkich środowisk biznesowych z otoczenia lingwistycznego.

Jesli szukasz pracy i chcesz wykorzystać swoje umiejetności językowe - zarejestruj się na naszej stronie i pozwól sie odnależć przyszłemu Pracodawcy

Jesli jesteś Pracodawcą - publikuj swoje oferty rekrutacyjne na LinguaJob.pl i korzystaj z bazy danych bogatej w najwiekszą liczbę Kandydatów-wykwalifikowanych lingwistów.

Firma: Tap.Talent
specjalizująca się w branży: Agencje doradztwa personalnego
poszukuje Kandydata na stanowisko:

AP/AR Accountant with languages

Branża: Księgowość/Audyt/Podatki

Język obcy: angielski / francuski

Miasto: Poznań

Region: wielkopolskie

Opis stanowiska

Responsibilities:

  • Daily operations in AP or AR department
  • Participate in transition from Client site and documenting the process
  • Transference the knowledge gained on transition to the team members
  • Generate the continuous improvement ideas and support transformation initiatives
  • Pays attention to keeping deadline
  • Identifies and reports to the Manager important process issues as well as recommends potential solutions
  • Cooperate with the delivery teams from other delivery locations
  • Cooperate effectively with the Client Retained Team (answering requests, timely addressing concerns and issues)
  • Analyze data and figures
  • Ensure high quality of services

Wymagania

Requirements:

  • Higher education, preferably in Accounting/Finance/Economics.
  • Very good knowledge of English and/or ...
  • ... very good knowledge of French, German, Italian, Swedish, Portuguese or Norwegian language
  • At least 1 year of experience in accounting
  • Customer orientation
  • Good communication and teamwork skills
  • Precision and ability to work with figures
  • Strong competence in Microsoft Office (e.g. Micorsoft Word, Excel)

Oferujemy

We offer:

  • Attractive salary and benefits package
  • Opportunity of personal and professional development in a multinational environment
  • Great atmosphere and comfortable working conditions

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi Kandydatami. Prosimy o dołączenie do aplikacji klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, nr133,poz 883)"